Reklama
  • Wtorek, 27 września 2016 (11:00)

    Jak utrzymać opaleniznę?

Tak bardzo starałaś się złapać trochę brązu, ale masz wrażenie, że za chwilę znowu będziesz zupełnie blada? Możesz być opalona jeszcze przez jakiś czas – samoopalacze i balsamy brązujące plus odpowiednia pielęgnacja i dieta, to tajemnica skóry muśnietęj słońcem.

Nawilżanie to pierwszy krok do podtrzymania wakacyjnej opalenizny, bo jeśli skóra ma właściwy poziom wilgotności, wolniej traci opaleniznę. Codziennie, najlepiej rano i wieczorem, stosuj balsam, a raz w tygodniu rób peeling. Co dwa dni z kolei wcieraj w skórę balsam brązujący.

Reklama

Od samoopalacza różni się on tym, że zawiera mniej składników barwiących skórę i więcej pielęgnacyjnych. Poza tym przy balsamie brązującym jest mniejsze ryzyko brzydkich plam i przebarwień, a skóra jest tylko lekko opalona – zwłaszcza jeśli zastosujesz pro dukt do jasnej karnacji.

Na twarzy możesz dodatkowo zastosować sztuczki z bronzerem i ciemniejszym pudrem rozświetlającym. Bronzer doda koloru, a puder wpuści słońce na twarz. Oczywiście nie możesz z nimi przesadzić. Wystarczy lekko musnąć policzki, brodę i skronie. Zrób to za pomocą pędzla. Jeszcze tylko szklanka soku z marchwi i ciesz się opalenizną.

Właściwa dieta

O opaleniznę trzeba również zadbać od wewnątrz. Jedz produkty bogate w beta-karoten. Znajdziejsz go w: marchewce, papryce, pomidorach, morelach i brzo skwiniach.

Muśnięta bronzerem

Jeśli delikatnie użyjesz tego kosmetyku, Twoja buzia będzie sprawiać wrażenie lekko opalonej.

Tele Tydzień

Zobacz również

  • Z utęsknieniem czekasz na lato. Jednak pamiętaj, by korzystać z niego rozsądnie. Jeśli nie chcesz, by przybyło Ci zmarszczek i przebarwień, chroń swoją dojrzałą cerę przed żarem z nieba. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.