Czym grozi nadmierne opalanie

Piątek, 16 września 2016 (08:00)

1. Codziennie stosuj kremy przeciwsłoneczne.

Reklama

Nawet wtedy, gdy lato spędzasz w mieście. Rano nakładaj go na krem, który stosujesz. Potem przypudruj twarz, by ją zmatowić. Jeśli twoja cera ma tendencję do powstawania przebarwień, sięgnij po specjalny krem, który zapobiegnie nadmiernej pigmentacji.

2. Na urlopie podwój ochronę.

Blada, skrywana przez kilka miesięcy przed słońcem skóra jest bardzo delikatna i łatwiej teraz o poparzenia. Dlatego przed wyjściem na plażę, koniecznie zabezpiecz ją przed szkodliwym działaniem promieni UV oraz przed przykrymi konsekwencjami (rumieniem, spieczeniem, szybszym starzeniem się i ciemnymi plamami).

Jeśli jesteś blondynką, masz bardzo jasną cerę, przez cały urlop nie rozstawaj się z kremem o wysokim faktorze (SPF 50 lub 30). Przy ciemnej karnacji po dwóch dniach możesz pozwolić sobie na niższy faktor (SPF 20 lub 15). Ale nigdy z niego nie rezygnuj!

3. Pamiętaj: raz to za mało.

Krem wsmaruj 20 minut przed wyjściem z domu na słońce. Zastosuj go ponownie po 20-30 minutach i powtarzaj to co ok. 2 godziny. Zawsze po każdej czynności, która mogłaby usunąć kosmetyk z powierzchni skóry: pływaniu, wycieraniu się ręcznikiem, mocnym spoceniu się. Krem nakładaj grubą warstwą.

Nie zapomnij zwłaszcza o wrażliwych miejscach (uszy, nos, kark), a także o znamionach. Przed opalaniem się nie używaj perfum (mogą powodować plamy i uczulenia). I nie stosuj kosmetyków ochronnych z poprzedniego sezonu. Przez rok tracą bowiem swoje właściwości i nie są skuteczne.

Wypróbuj:

1. Emulsja do opalania Golden Sun SPF 30 (7 zł);

2. Ochronny krem Oillan Protect SPF 50 (24 zł);

3. Udoskonalający krem do twarzy z kolorantem Bielenda Bikini SPF 30 (13 zł);

4. Preparat na usta i znamiona Ziaja Sopot Sun SPF 30 (8 zł);

5. Krem ochronny FlosLek Sun Care (19 zł);

6. Krem ochronny zapobiegający powstawaniu przebarwień Dermacos SF 30 (20 zł).

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Relaks